Jakie właściwości ma zielona herbata?

Jakie właściwości ma zielona herbata?

Niezależnie od pory roku czy pogody, herbata może być bardzo wszechstronnym napojem, ponieważ można ją podawać zarówno na zimno, jak i na gorąco. Jednakże, korzyści płynące z jej spożywania nie ograniczają się jedynie do odświeżenia. Istnieje wiele badań, które pokazują, że picie herbaty, zwłaszcza zielonej, może faktycznie poprawić zdrowie. Zielona herbata jest bogatym źródłem flawonoidów, bioaktywnych związków, które mogą zmniejszać stres oksydacyjny, łagodzić stan zapalny i przynosić inne korzyści zdrowotne.

Liczne badania potwierdzają, że przeciwutleniacze są naturalnie występującymi związkami chemicznymi, które odgrywają kluczową rolę w dziedzinie odżywiania, zapobiegają starzeniu się i chorobom przewlekłym. Herbata zielona jest bogata w znaczną ilość przeciwutleniaczy.

Basilur Fakt:

Przeciwutleniacze są naturalnymi obrońcami organizmu. Są to związki chemiczne, które zapobiegają starzeniu się i chorobom przewlekłym. Innymi słowy, im ich więcej, tym lepiej wyposażony jest organizm do walki z infekcjami i chorobami.



Zielona herbata na drewnianej łyżce

Czy herbata zielona może pomóc w utrzymaniu równowagi organizmu?

Herbata zielona zawiera unikalną i silną klasę przeciwutleniaczy, znanych jako katechiny, które nie występują w innych produktach spożywczych. W szczególności galusan epigallokatechiny (EGCG) ma silne właściwości przeciwnowotworowe. Co najważniejsze, EGCG i inne katechiny przeciwdziałają działaniu wolnych rodników, pochodzących np. z zanieczyszczeń, promieniowania UV, chemikaliów, które mogą prowadzić do uszkodzenia komórek i DNA. Ponieważ ponad 60% katechin zawartych w herbacie zielonej to właśnie EGCG, codzienne spożywanie herbaty zielonej pomaga przywracać i utrzymywać integralne samopoczucie i równowagę organizmu.

Dzbanek i rozsypany susz herbaciany

W jaki sposób herbata zielona wspomaga proces odchudzania?

W obecnych czasach duża część osób przebywa na kwarantannie, co może prowadzić do łatwego przybierania na wadze. Herbata zielona, będąca praktycznie pozbawiona kalorii, może być doskonałym wsparciem podczas odchudzania. Działa na problem z dwóch stron, przyspieszając metabolizm i wspomagając spalanie tłuszczu. Ostatnie badania sugerują nawet, że herbata zielona może pomóc spalać kalorie nawet czterokrotnie. Co więcej, nie naraża organizmu na żadne dodatkowe obciążenie.

Czy herbata zielona pozwala się zrelaksować?

Ponad tysiąc lat temu herbata zielona trafiła do Japonii jako wsparcie dla praktyki medytacji. Podczas długich godzin siedzenia mnisi pili herbatę zieloną, aby pozostać wyciszonym i jednocześnie skupionym. Herbata zielona jest bogata w L-teaninę, aminokwas, który wpływa na relaks i dobre samopoczucie poprzez wpływ na funkcjonowanie mózgu. Podczas gdy stres może powodować występowanie fal beta w stanie pobudzenia i zdenerwowania, L-teanina generuje fale alfa, które prowadzą do stanu zrelaksowanej czujności. Dodatkowo L-teanina może wspomagać pamięć, naukę i zdolności, jednocześnie hamując możliwe skutki uboczne związane z kofeiną, naturalnym składnikiem herbaty zielonej.

 

Herbata zielona obfituje w liczne korzyści zdrowotne. Zapewnia równowagę między zdrowiem a odświeżeniem, a nasi mistrzowie herbaty Basilur ciężko pracowali, aby stworzyć gamę najlepszych zielonych herbat.


Starszy post Nowszy post

zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją