Jak zmieniają się smaki Twoich herbat w zależności od pory roku?

Jak zmieniają się smaki Twoich herbat w zależności od pory roku?

W Basilurze koncentrujemy się na nawet najbardziej subtelnych różnicach w kolorze, aromacie i smaku naszych herbat, aby zapewnić Ci jej najwyższą jakość. Po spróbowaniu tysięcy partii naparów z różnych regionów i pór roku, nasi koneserzy byli w stanie dokładnie określić wszelkie wzorce zmian smaku, koloru i aromatu w naszych herbatach.

Różnice w pogodzie w różnych porach roku są jednym z najważniejszych czynników wpływających na ogólną jakość herbaty. W kraju takim jak Chiny, w którym produkcja trwa cały rok, zmiany te mają znaczący wpływ na zbiory. Tak więc zielona herbata, pochodząca z państw z takim modelem upraw, jest najczęściej dotknięta tymi zmianami pogody.

Dlatego jako prawdziwi miłośnicy herbaty uznaliśmy, że ważne jest, abyś był na bieżąco z tym, jak nawet najdrobniejsze zmiany pogody i pór roku mogą wpłynąć na Twoje napary.

Wiosna

Wiosna zwykle oznacza pierwsze zbiory w roku. Gdy ustaną wiosenne monsuny, plantatorzy herbaty zaczynają zrywać świeże pąki krzewu herbacianego, które zostały wystrzelone przy użyciu składników odżywczych, które rośliny zbierały przez cały uśpiony sezon zimowy. Rośliny wykorzystują również dłuższe dni w tym sezonie, aby przyspieszyć swój wzrost. Zbiory te trwają od marca do połowy maja.

Ogólnie rzecz biorąc, herbata z tego sezonu ma zwykle bardzo lekki profil smakowy, miękką konsystencję i bogaty aromat. Z tego powodu zbiory z sezonu wiosennego uważane za najlepsze dla herbat zielonych i białych, ponieważ wymagają one minimalnej obróbki. Również niższe jakości zbiorów w tym sezonie powodują, że skubane są droższe. Jednym z najpopularniejszych rodzajów herbat zbieranych w tym sezonie herbaty oolong.

Susz herbaty Oolong z dodatkiem aromatu mleka

Lato

Letnie zbiory trwają na ogół od maja do początku sierpnia. Większość masowo produkowanych herbat jest zbierana w tym sezonie ze względu na obfity wzrost krzewu herbacianego. Ponieważ liście te miały mniej czasu na wzrost, mają odważniejszy smak w porównaniu z wiosennymi zbiorami i mają mało naturalnej słodyczy. Stanowią zatem idealną bazę do herbat smakowych lub do spożycia z dodatkami takimi jak mleko.

Jesień

Gdy jesienią pogoda się ochładza, wzrost krzewów herbaty spowalnia. Dzięki temu liście nabierają dodatkowego smaku i złożoności. W tym sezonie bardzo powszechne są wtórne zbiory herbat Oolong i różnych innych zielonych oraz białych. Zbiory jesienne są zwykle zbierane od września do listopada. Podobnie jak wiosenne zbiory, herbaty te mają bogaty aromat i wyczuwalne nuty kwiatowe.

Zima

Krzewy herbaty są zwykle w fazie uśpienia i nie wytwarzają nowych liści w najzimniejszej porze roku. Rośliny zwykle w tym sezonie zbierają składniki odżywcze, zwłaszcza węglowodany i przygotowują się do wiosennych zbiorów.

Jak zmiana klimatu wpływa na herbatę?

Zmiana klimatu może dosłownie pozostawić niesmak w ustach. Od dawna toczy się w jej temacie debata dotycząca wpływu zmian na ilość produkowanej żywności. Jednak obecnie pojawiają się coraz większe obawy, jak może to wpłynąć na jej jakość. Zwłaszcza na herbatę, która jest bardzo wrażliwa na klimat, w którym rośnie. Na przykład badania pokazują, że nadmierne opady deszczu wynikające ze zmian klimatu mogą osłabić smak herbaty. Również szybko zmieniające się temperatury zimą mogą powodować szron na liściach w niektórych regionach, co może prowadzić do zmian w smaku. Tak więc, gdy zmiany klimatyczne nie będą kontrolowane w odpowiedni sposób, smak Twojego naparu może ulec radykalnej zmianie.

Twoja herbata jest w dużej mierze definiowana przez środowisko, w którym rośnie. Plantatorzy i producenci na całym świecie uważnie obserwują pogodę, aby zawsze dostarczać Ci najlepszą filiżankę herbaty!


Starszy post Nowszy post

zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją