Jak najlepiej zaparzyć czarną herbatę cejlońską?

Jak najlepiej zaparzyć czarną herbatę cejlońską?

W Basilur wierzymy, że parzenie herbaty to sztuka, którą wszyscy miłośnicy herbaty powinni opanować! Chcemy Ci pokazać, jak prawidłowo zaparzyć czarną herbatę cejlońską. Wszystkie kompozycje herbat Basilur są stworzone w taki sposób, by móc cieszyć się tymi samymi doznaniami niezależnie od tego, czy wybierzesz naszą herbatę liściastą czy w torebkach.

Jak zaparzyć czarną herbatę liściastą?

  1. Do uzyskania najlepszego efektu zagotuj przefiltrowaną wodę kranową lub źródlaną. Pamiętaj, żeby nigdy nie używać wody mineralnej.
  2. Naczynie, w którym będzie parzona herbata, podgrzej przy użyciu gorącej wody. Wystarczy wlać odrobinę wrzącej wody do dzbanka, a następnie po chwili ją wylać.
  3. Dokładnie odmierz ilość herbaty. Zalecamy użycie 1 łyżeczki herbacianych liści na każde 200-250 ml. Jeśli parzysz herbatę w imbryku, pamiętaj o złotej zasadzie: „jedna łyżeczka dla Ciebie i jedna dla dzbanka”.
  4. Po umieszczeniu suszu w czajniczku wlej gorącą wodę bezpośrednio na liście herbaty i zamknij pokrywkę.
  5. Po 2 minutach zdejmij pokrywkę, zamieszaj całość i ponownie nałóż pokrywkę.
  6. Parz liście przez kolejne 2-3 minuty.
  7. Po zaparzeniu przelej herbatę do filiżanki przy użyciu sitka, aby zapobiec przedostaniu się liści do naczynia.
  8. Pamiętaj, aby nie zaparzać ponownie liści czarnej herbaty, ponieważ otrzymany w ten sposób napar nie zapewni takiego samego smaku, jakiego oczekuje się od prawdziwej czarnej herbaty.
  9. Na zdrowie!

Jaka jest odpowiednia temperatura do zaparzenia herbaty?

Temperatura używanej wody odgrywa dużą rolę w smaku herbaty cejlońskiej. Czarna herbata powinna być parzona tak, aby uwypuklić jej stanowczy, wyrazisty i aromatyczny charakter. Chociaż w przypadku herbat zielonych lub oolong zalecamy niższą temperaturę wody, to czarną herbatę należy parzyć zaraz po zagotowaniu się wody (90-100°C), żeby zapewnić głęboką ekstrakcję i całkowite zaparzenie, aby wydobyć jej głęboki i mocny smak. Zalecamy również użycie ceramicznego lub porcelanowego zestawu do herbaty w celu utrzymania odpowiedniej temperatury wody.

Zaparzona czarna herbata cejlońska w filiżance i imbryczku

Czy wiesz, że możesz personalizować herbaty Basilur?

Dostosowanie herbaty pod własne preferencje jest niezwykle proste. Jeśli wolisz czarną herbatę o mocniejszym smaku, zaparz większą ilość liści, aby uzyskać wyższy stosunek liści do wody w filiżance. Chociaż nie zalecamy parzenia czarnej herbaty dłużej niż 5 minut, im dłużej parzysz herbatę, tym bardziej jej smak staje się głębszy i intensywniejszy. Możesz także użyć różnych dodatków, takich jak miód, cukier lub cytryna, aby wzbogacić smak naparu.

Zaparzona czarna herbata liściasta, miód i limonka

Czy można dodawać mleko do czarnej herbaty?

Czarna herbata cejlońska wspaniale komponuje się z mlekiem i cukrem. Jest to powszechna kombinacja w Azji, zwłaszcza na Sri Lance, w Indiach i Pakistanie. Jeśli po raz pierwszy kosztujesz czarnej herbaty cejlońskiej, polecamy najpierw spróbować jej tak, jak zaplanowała to natura, bez żadnych dodatków.

Następnie możesz zacząć eksperymentować i porównywać smaki, dodając różne przyprawy. Ostatecznie Twoje kubki smakowe zdecydują, co jest dla Ciebie najlepsze, więc pozwól swoim zmysłom być Twoim przewodnikiem! Upewnij się jednak, że nie dodajesz mleka ani substancji słodzących, zanim herbata nie zostanie odpowiednio zaparzona.

 

Jak zaparzyć czarną herbatę cejlońską z mlekiem

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące parzenia herbaty Basilur, skontaktuj się z nami!


Starszy post Nowszy post

zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją