Dlaczego picie herbaty zimą jest dla Ciebie dobre?

Dlaczego picie herbaty zimą jest dla Ciebie dobre?

Jedną z największych zalet herbaty jest to, że bez względu na to, czy na zewnątrz jest gorąco, czy zimno, istnieje pozycja, która jest idealna w danej sytuacji. Jak wszyscy wiemy, jest ona synonimem ciepła, komfortu i odżywiania. Tak więc filiżanka naparu zimą może być jak ciepły uścisk. Ponadto bogactwo składników odżywczych zawartych w herbacie pomaga oczyścić umysł, ciało i duszę. Ponieważ zimna pogoda sprawia, że twoje ciało jest bardziej podatne na choroby, regularne picie filiżanki herbaty może pomóc ci zachować zdrowie na wiele sposobów!

W jaki sposób herbata zwiększa metabolizm?

Nie ma wątpliwości, że zimy rozleniwiają każdego z nas. Tak więc zdecydowanie możemy zastosować coś, co pomoże nam przyspieszyć nasz metabolizm. Badania pokazują, że regularne picie filiżanki herbaty lub dwóch dziennie może pomóc w zwiększeniu utleniania tłuszczu w organizmie i przyspieszeniu metabolizmu. Szczególnie może w tym pomóc zielona herbata ze względu na swoje właściwości termogeniczne. Proces termogenezy pomaga spalać kalorie podczas wchłaniania i trawienia pokarmu podczas jego spożywania. To znacznie pomaga również w utracie wagi. Ponieważ zimą nasze ciała bardzo mało się pocą, proces ten może pomóc w utracie masy, której inaczej byśmy nie mieli.

Dlaczego herbata poprawia nastrój?

Zimna pogoda często może wywoływać uczucie melancholii i inne sezonowe zaburzenia afektywne. Filiżanka herbaty może czasem być łatwym lekarstwem. Dzieje się tak, ponieważ aminokwasy znajdujące się w herbacie mogą pomóc w wywołaniu produkcji hormonów, takich jak serotonina i dopamina, które mogą pomóc poprawić nastrój. Oprócz tradycyjnych herbat, herbaty ziołowe, takie jak herbata różana, jaśminowa i rumiankowa mogą również pomóc w poprawie nastroju.

Jak herbata łagodzi przeziębienia?

Chory mężczyzna pijący gorącą herbatę

Zimy mogą osłabić układ odpornościowy. Mroźna pogoda często powoduje choroby. Wypijanie 2-3 filiżanek ciepłej herbaty dziennie może często pomóc w przypadku przeziębienia, bólu gardła, gorączki i łagodnych zatorów w klatce piersiowej. Oprócz łagodzenia chorób, których doznajesz w danym momencie, regularne picie herbaty może również pomóc chronić się przed potencjalnymi zakażeniami i infekcjami. Tak więc, gdy pogoda staje się zimniejsza, nalanie sobie ciepłej herbaty może utorować drogę do zdrowej zimy.

* Gorączka, suchy kaszel, zmęczenie, trudności w oddychaniu i ból w klatce piersiowej mogą być objawami Covid-19. W przypadku wystąpienia tych objawów należy zasięgnąć porady lekarza.

W jaki sposób herbata pomaga pozbyć się zimowego lenistwa?

Zimna pogoda zwykle powoduje, że wszyscy jesteśmy leniwi. Eksperci twierdzą, że wynika to głównie z faktu, że zimą nasze ciała pochłaniają mniej światła słonecznego, co powoduje, że jesteśmy bardziej senni i ospali. Oznacza to, że potrzebujemy dodatkowego impulsu z wnętrza naszego ciała, aby utrzymać się w ruchu. Herbata może być na to świetnym rozwiązaniem. Zawiera substancje takie jak kofeina, teobromina, L-teanina i teofilina, które mogą być świetnym źródło energii dla Twojego organizmu. Może pomóc stymulować Twój mózg, ośrodkowy układ nerwowy i poprawić nasz nastrój, co świetnie wpłynie na Twoją produktywność w ciągu dnia. W rzeczywistości największą zaletą herbaty jako środka pobudzającego jest to, że ponieważ herbata ułatwia powolne wchłanianie kofeiny, pomaga zapobiegać „kofeinowemu hajowi” powodowanemu przez napoje takie jak kawa, po których bardzo szybko wyczerpuje się energia.

 

Podsumowując, herbata może być wspaniałym napojem, który ukoi ciało, umysł i duszę w okresie zimowym. Mamy więc nadzieję, że tej zimy pozostaniesz zdrowy i bezpieczny z filiżanką ciepłej herbaty, która będzie Ci towarzyszyć. Wesołych świąt!


Starszy post Nowszy post

zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją