Które herbaty są niezbędne w Twojej kolekcji naparów?

Które herbaty są niezbędne w Twojej kolekcji naparów?

Przy setkach opcji dostępnych na rynku czasami znalezienie tego, czego naprawdę potrzebujesz, może być przytłaczające. Spotkaliśmy się więc z koneserami herbaty w Basilurze, aby wymienić niezbędne pozycje, które musisz mieć w swojej kolekcji herbat!

Biała herbata Twoją małą przyjemnością

Ta herbata jest wytwarzana z najmłodszych pąków rośliny Camellia sinensis, które są pokryte drobnymi srebrnymi włoskami nadającymi naparowi rozmyty, biały wygląd. W rezultacie w naturalny sposób niesie ze sobą słodycz wraz z mlecznymi nutami smakowymi. Ten łagodny smak można również powiązać z faktem, że liście białej herbaty są minimalnie przetworzone. Dlatego jeśli nie jesteś wielkim fanem mocnych smaków czarnych i zielonych herbat, biała jest dla Ciebie idealna.

Biała herbata to nie tylko herbata, którą warto mieć ze względu na swój niepowtarzalny smak. Jest cenna również ze względu na swoje właściwości zdrowotne. Ponieważ jest przetwarzana w sposób zapobiegający utlenianiu liści, zapewnia zachowanie prawie całej wartości odżywczej rośliny. W rezultacie biała herbata jest bogata w związek zwany katechinami, które są pomocne w zapobieganiu cukrzycy, zwalczaniu infekcji bakteryjnych, a nawet niwelują skutki starzenia.

Nasz wybór białej herbaty: Silver Tips & Tippy Tea

Czarna herbata na Twoją codzienną filiżankę herbaty

Nie będziemy w błędzie, jeśli powiemy, że czarna herbata jest jedną z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszą herbatą na świecie. Dokładny proces utleniania, który nadaje czarnej herbacie głęboki kolor, pomaga również wydobyć głębokie, bogate profile smakowe uwięzione w liściach. W zależności od procesu utleniania i pochodzenia liści herbata może zawierać nawet nuty dymne, słodowe, a nawet owocowe. Najlepszą rzeczą w czarnej herbacie jest to, że jest tak wiele odmian do wyboru! Oto niektóre z naszych ulubionych;

Czysta herbata cejlońska: The Island of Tea Special

Łagodna czarna herbata: Darjeeling Tea

Czarna herbata z owocami: Mango & Pineapple Black Tea

Czarna herbata z przyprawami: Masala Chai

Podobnie jak inne rodzaje herbaty, czarna herbata ma również własny profil korzyści zdrowotnych. Wysoka zawartość przeciwutleniaczy w czerni odpowiada za większość tych korzyści, które obejmują poprawę zdrowia serca, obniżenie złego cholesterolu LDL, poprawę zdrowia jelit i obniżenie poziomu cukru we krwi.

Zielona herbata na orzeźwienie

Zielona herbata zdecydowanie zyskuje w ostatnich latach coraz większą popularność wśród miłośników herbaty. Zachowuje swój kolor, ponieważ jest minimalnie przetworzona. Fakt ten pomaga również w zachowaniu większości wartości odżywczych liści herbaty. Podobnie jak czarna herbata, zielona jest również dostępna w wielu formach i smakach, co pomaga znaleźć pozycję idealną dla Twoich kubków smakowych!

Cejlońska zielona herbata: Radella

Zielona herbata z dodatkiem owoców: Summer Tea

Sencha: Sencha Tea

Oolong: White Moon

Zielona herbata jest często określana jako „najzdrowsza herbata na świecie”, ponieważ ma tak wiele korzyści zdrowotnych. A wszystko to dlatego, że zawiera dużą ilość galusanu epigallokatechiny (EGCG). Niektóre z tych korzyści obejmują poprawę funkcji mózgu, wspomaganie utraty tłuszczu, obniżenie ryzyka chorób serca, pomoc w leczeniu cukrzycy typu 2, zmniejszenie nieświeżego oddechu i wiele więcej!

Herbata z hibiskusem na oczyszczenie kubków smakowych

Herbata z hibiskusem różni się od tradycyjnej filiżanki naparu. Wraz z czerwonym odcieniem niesie ze sobą unikalne, słodkie i cierpkie nuty smakowe. Wykonana z płatków kwiatu hibiskusa jest idealna do podania na ciepło lub na zimno. Jest to więc doskonały wybór, jeśli chcesz oderwać się od codzienności i spróbować czegoś nowego! Oprócz wyjątkowych smaków, herbata z hibiskusa ma również wiele zalet zdrowotnych, takich jak pomoc w obniżeniu ciśnienia krwi, pomoc w opanowaniu stresu i lęku, obniżenie poziomu tkanki tłuszczowej i poprawa zdrowia wątroby.

Nasz ulubiony wybór herbaty z hibiskusa: Indian Summer

Herbata rumiankowa na relaks

Wszyscy potrzebujemy dobrej, łagodnej herbaty, po którą możemy sięgnąć, gdy mamy ciężki dzień. Dlatego herbata rumiankowa to pozycja obowiązkowa w Twojej kolekcji naparów. Jest zrobiona z suszonego, przypominającego stokrotkę kwiatu rumianku. To jedna z najpopularniejszych herbat ziołowych na świecie, zarówno ze względu na łagodny, orzeźwiający smak, jak i bogactwo właściwości zdrowotnych, które kryje w sobie. Rumianek przez lata był używany głównie ze względu na swoje uspokajające i kojące właściwości w wielu kulturach. Niektóre z dobrze znanych korzyści zdrowotnych herbaty obejmują poprawę jakości snu, poprawienie zdrowia układu trawiennego, poprawę kontroli poziomu cukru we krwi, poprawę zdrowia serca oraz pomoc w stresie i lęku. Napar również nie zawiera kofeiny. Jest to więc najlepszy wybór dla Ciebie, jeśli chcesz uniknąć jej zawartości w czarnej lub zielonej herbacie.

Herbata rumiankowa: Chamomile Herbal Infusions

 

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci stworzyć kolekcję herbat z opcją na każdą okazję i nastrój. Jeśli nadal masz problem ze znalezieniem idealnych herbat dla siebie, skontaktuj się z nami w mediach społecznościowych lub na czacie na żywo, a z przyjemnością pomożemy Ci zbudować idealną kolekcję herbat z naszej kolekcji ponad 200 herbat!


Starszy post Nowszy post

zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją