Czym jest herbata owocowa?

Czym jest herbata owocowa?

Mrożona herbata owocowa to zdecydowanie symbol lata. Bez względu na to, gdzie jesteś na świecie, gdy temperatura wzrasta, nic nie jest w stanie przebić orzeźwiającego smaku lodowatej herbaty, która daje energię i ożywia. Jednak herbata z dodatkiem owoców to nie tylko pyszna przyjemność, czy wiedziałeś, że jest również zdrowa?

Zanim przejdziemy dalej, jedno z najczęstszych pytań, które otrzymujemy, dotyczy różnicy między herbatą owocowym a zwykłą czarną lub zieloną. Bazę herbat owocowych stanowi herbata cejlońska, zazwyczaj czarna lub zielona. Niesamowity aromat i walory smakowe zapewniają naturalne dodatki w postaci owoców, płatków kwiatów i ziołowych liści, które dodatkowo wzmacniają korzystny efekt płynący z picia herbaty.

Mrożona herbata owocowa z miętą, limonką i cytryną

Jakie są korzyści z picia herbaty owocowej?

Herbata owocowa pomaga dostarczyć więcej składników odżywczych do organizmu. Podczas zaparzania, składniki odżywcze uwalniają się z owoców do napoju. Ten pełen smaku napar jest bogaty w witaminy, minerały, fitoskładniki i przeciwutleniacze. Jest znacznie zdrowszą alternatywą dla kupowanych w sklepie wód witaminowych, napojów energetycznych, napojów gazowanych i czystej wody.

To doskonały sposób na wzmocnienie odporności i wspomaganie organizmu w walce z chorobami. W zależności od użytych składników owocowa herbata może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy, otyłości, przeziębienia, grypy i chorób serca. Naturalne związki zawarte w owocach pomagają utrzymać optymalne pH organizmu, co również może zmniejszyć ryzyko rozwoju nowotworu.

Owocowa herbata może pomóc zachować młodszy wygląd. Zawiera przeciwutleniacze, które są potężnymi substancjami zapobiegającymi lub spowalniającymi uszkodzenia komórek wywoływane przez wolne rodniki i niestabilne cząsteczki, które organizm wytwarza w reakcji na czynniki środowiskowe. Przeciwutleniacze zwiększają także produkcję kolagenu, co sprawia, że skóra jest gładka i jedwabista.

 Herbata owocowa z dodatkiem jabłka, truskawki i limonki

Czy owocowa herbata przyspiesza metabolizm?

Herbata owocowa może znacznie przyspieszyć metabolizm. Aktywne związki zawarte w owocach przyspieszają przemianę materii, powodując, że organizm spala więcej kalorii w ciągu dnia. Na przykład cytryna i limonka, które znajdują się w herbacie Basilur Lemon & Lime, są dobrze znane ze swojego korzystnego działania na procesy przemian energetycznych. Ten orzeźwiający napój odżywia organizm i sprzyja utracie tkanki tłuszczowej. Jest również bardziej sycący i odżywcza niż zwykła herbata czy woda. Zawiera również mniej kalorii i cukru niż napoje gazowane. Niektóre owoce hamują apetyt i redukują chęć na podjadanie. Pijąc owocową herbatę, można mieć większą kontrolę nad wagą i dłużej czuć sytość między posiłkami.

Herbaty z dodatkiem owoców to nie tylko pyszny i orzeźwiający letni napój. Zawierają wiele korzyści zdrowotnych, z których wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Dlatego mistrzowie herbaty Basilur pracowali nieustannie przez ostatnie lata, aby stworzyć jedne z najlepszych owocowych herbat cejlońskich, które znajdują się w kolekcji Basilur Magic Fruits. Popijając herbatę owocową warto pamiętać, że to nie tylko przyjemność, a przysługa dla ciała.


Starszy post Nowszy post

zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją