Czy do każdej pory dnia można dopasować idealną herbatę?

Czy do każdej pory dnia można dopasować idealną herbatę?

Do każdej pory dnia można przypisać idealną herbatę. Różne napary mają różne zalety, które są bardziej przydatne w określonych porach dnia niż inne. Dopasowanie filiżanek z konkretnymi herbatami do codziennej rutyny, może czasami wydawać się przytłaczające przy tak dużej liczbie dostępnych opcji. Co więcej, zastanawianie się jaki rodzaj napoju wypić w danym momencie dnia, może prowadzić do jeszcze większego zamieszania. Mamy nadzieję, że ten wpis posłuży jako przewodnik, dając pogląd na to, w jaki sposób picie określonych rodzajów herbaty może pomóc nam poczuć się energicznym o poranku, uspokoić się przed snem i nie tylko.

Które herbaty są najlepsze o poranku?

Kobieta delektująca się gorącą herbatą o poranku

Wszyscy wiemy, że filiżanka ciepłej herbaty może poprawić nastrój, zrelaksować i sprawić, że świat będzie wydawał się niemal idealny. A czy jest lepszy sposób na rozpoczęcie dnia niż czarna herbata? Zawarta w niej kofeina może zapewnić czujność umysłową i energię fizyczną, dzięki czemu jest doskonałym substytutem kawy. A dodanie mleka lub cukru może sprawić, że czarna herbata będzie smakować jeszcze lepiej!

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę podczas wyboru rodzajów czarnej herbaty, jest region, z którego pochodzi, ponieważ ma to wpływ na ich profil smakowy. Na przykład ta pochodząca z Kenii jest lżejsza, podczas gdy czarna herbata cejlońska ma bogaty profil smakowy bez dodatku mleka (chociaż wiele osób woli ją z mlekiem). Niezależnie od tego, czy masz ochotę na odważniejsze smaki, czy bardziej kojące, dla każdej osoby znajdzie się czarna herbata! Oto niektóre z naszych rekomendacji.

English Breakfast

Czarna herbata Basilur English Breakfast w puszce

Masala Chai

Czarna herbata Basilur Masala Chai z przyprawami w puszce

Earl Grey

Czarna herbata Basilur Earl Grey z bergamotką w puszce

 

Herbata Oolong to idealny napój dla tych, którzy uwielbiają czarną herbatę, ale uważają ją za zbyt intensywną. Niesie ze sobą te same korzyści, nie powodując goryczy ani cierpkości, które są związane z długim procesem fermentacji. To sprawia, że Oolong jest także doskonałym napojem porannym, jeśli chcesz rozpocząć dzień od mniej kofeinowej nuty!

 

White Moon

Zielona herbata i herbata Oolong Basilur White Moon w puszce

White Magic

Zielona herbata Basilur White Magic z aromatem mleka w puszce

Jakie herbaty są najlepsze w trakcie popołudnia?

Moment nalewania zielonej herbaty do szklanej filiżanki

Wybór odpowiedniej filiżanki herbaty może uchronić Cię przed popołudniowym zastojem aktywności. Jest to również doskonały czas, aby napić się filiżanki zielonej lub białej herbaty, ponieważ są one w stanie dodać energii bez zastrzyku kofeiny i pomóc Ci się skoncentrować, jednocześnie pozwalając zachować motywację w ciągu dnia.

Zielona herbata to idealny napój na zakończenie lunchu, ponieważ ma właściwości probiotyczne, które wspomagają trawienie. Możnapić zarówno na gorąco jak i z lodem. Zawiera wystarczającą ilość kofeiny, aby dodać energii i nie wywołać drżenia!

Green

Zielona herbata Basilur Green w ozdobnej puszce

Tea Book Volume III

Zielona herbata Basilur Tae Book Vol. III z dodatkiem żurawiny w ozdobnym opakowaniu

Wild Strawberry with Ceylon Green Tea

Herbata Basilur Wild Strawberry with Ceylon Green Tea w puszce

 

Jeśli nie jesteś wielkim fanem gorzkiego, trawiastego smaku zielonej herbaty, biała może być dla Ciebie dobrym wyborem. Jest wykonana z młodszych liści i jest minimalnie utleniona, co nadaje jej gładki smak. Białe herbaty również zachowują większość składników odżywczych dzięki minimalnemu przetwarzaniu. Fakt ten sprawia, że są dobrą rozrywką na popołudnie.

  

Chinese Collection White Tea

Biała herbata Basilur Chinese Collection White Tea w ozdobnym stożku

Silver Tips

Limitowana edycja herbaty Basilur Silver Tips

Które herbaty są najlepsze na wieczór?

Filiżanka dobrej herbaty może być doskonałym sposobem na zakończenie dnia. Wybór naparu, który zawiera niewielką ilość kofeiny lub nie zawiera jej wcale, pomoże Ci dobrze spać w nocy! Dlatego na wieczór polecamy mieszanki bezkofeinowe, takie jak napary owocowe czy herbatki ziołowe. Jeśli czujesz przyciąganie do mieszanek ziołowych, zalecamy wybranie rumianku, ponieważ ma on wiele właściwości łagodzących ból i pomaga w zrelaksowaniu się.

Summer Fiesta Fruit Infusions Assortment

Zestaw herbat Basilur Summer Fiesta Fruit Infusions w ozdobnym opakowaniu

Blood Orange Fruit Infusion

Herbata Basilur Blood Orange Fruit Infusion w puszce z motywem owoców

Cold Brew Pomegranate Blueberry

Herbata mrożona Basilur Cold Brew Pomegranate Blueberry

  

Być może nie zdawałeś sobie sprawy, jak istotne dla ciała może być pozyskiwanie energii z herbaty i dlaczego tę energię należy dawkować w różnych porach dnia. Każda dostępna mieszanka zapewnia sporo korzyści zdrowotnych, a także szereg przeciwutleniaczy, które mogą zapewnić optymalny potencjał, jeśli są spożywane w określonych godzinach. Wyczucie czasu pomaga nam w dalszym zwiększaniu tych korzyści, tak aby uzyskać ich najpełniejszy efekt!


Starszy post Nowszy post

zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją