Których 4 herbat powinni spróbować miłośnicy kawy?

Których 4 herbat powinni spróbować miłośnicy kawy?

Miłośnicy kawy, nadszedł już czas. Postarajcie oderwać się od codziennego nawyku picia kubka kawy i spróbujcie czegoś nowego! Oto 4 herbaty, które dadzą Ci taki sam zastrzyk kofeiny jak poranna kawa, ale ze wszystkimi korzyściami zdrowotnymi, które wynikają z picia naparów.

  

Assam Tea

Moment odcedzania liści herbaty

Co zrobić, kiedy chcesz zrezygnować z kawy, ale nadal pragniesz stymulacji kofeinowej? W takim razie herbata Assam będzie dla Ciebie idealnym wyborem! Sam bogaty kolor naparu jest dość hipnotyzujący. Herbata ma słodowy smak i wyróżnia się wyjątkową rześkością, która wyróżnia Assama na tle innych herbat. Dzięki o połowę mniejszej zawartości kofeiny niż w kawie (choć około dwa razy większej niż w innych czarnych herbatach) możesz zachować aktywność znacznie dłużej, nie odczuwając żadnych oznak zmęczenia ani „szoku kofeinowego”. Aby uzyskać lepszy smak, możesz dodać dużą porcję mleka i słodzik - cukier lub miód.

   

Peppermint Tea

Zielona herbata miętowa z dodatkiem cytryny

Jeżeli interesuje Cię pozycja, która nie zawiera kofeiny, herbata miętowa będzie idealnym wyborem. Zapewni Ci pobudzenie i orzeźwienie w bardziej naturalny sposób niż filiżanka kawy. Oprócz tego, po wypiciu jej odczujesz korzyści zdrowotne wynikające ze spożywania herbat ziołowych. Peppermint Tea ma działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Może zatem pomóc w przypadku wielu problemów zdrowotnych, takich jak niestrawność, nieświeży oddech oraz infekcje bakteryjne i wirusowe. Koneserzy herbat proponują pić herbatę miętową w jej najbardziej surowej postaci, bez dodatku mleka i substancji słodzących, aby zachować jej pełne wartości odżywcze.

   

Matcha 

Przygotowywanie herbaty matcha w specjalnym naczyniu

W ostatnich latach matcha zyskała na popularności jako świetna alternatywa dla kawy. Stało się to ze względu na znaczną zawartość kofeiny, która jest w stanie zapewnić Ci taki sam zastrzyk energii jak filiżanka kawy. Jednak tym, co różni matchę, jest to, że stopniowo uwalnia zawartość kofeiny do organizmu w przeciwieństwie do kawy, która uwalnia całą jej zawartość na raz. Dlatego matcha może zapewnić dłuższy czas odczuwania pobudzenia bez nagłego „przypływu kofeiny”. Kolejną zaletą przemawiająca za wyborem matchy jest to, że wytwarzana jest z minimalnie przetworzonych młodych liści herbaty, co niesie ze sobą maksymalną ilość składników odżywczych. Tak więc, ten wszechstronny napój – niezależnie od tego, czy spróbujesz go w wersji latte, czy w starej ceramicznej filiżance z bambusową trzepaczką, będziesz mógł zachować energię przez cały dzień i cieszyć się mnóstwem składników odżywczych, jakie niesie ze sobą picie tego napoju.

   

Oolong Tea

Chińska zielona herbata Oolong w szklanej filiżance

Oolong to tradycyjna chińska zielona herbata. Ma gładki, liściasty smak z drzewnym aromatem. Miłą niespodzianką dla każdego kawosza może być fakt, że jest ona palona. Mocny napar będzie tak wyśmienity jak kubek kawy. Ponadto będzie posiadał dodatek słodkich kwiatowych nut! Podobnie jak inne zielone herbaty, herbata oolong jest również bogata w wiele składników odżywczych, które przyniosą korzyści zdrowotne, takie jak utrata masy ciała, poprawa funkcjonowania mózgu i stanu skóry.

    

Mamy nadzieję, że te 4 mieszanki sprawią, że przejście od picia kawy do herbaty będzie płynniejsze. Jeśli nadal nie możesz znaleźć herbaty, która Ci odpowiada, zachęcamy Cię do skontaktowania się z nami i poinformowania nas, jakich smaków lub wrażeń Ci brakuje. Nasz zespół zawsze stara się wprowadzać więcej różnorodności w życie naszych klientów!


Starszy post Nowszy post

zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją