Jakiego rodzaju wody należy używać do parzenia herbaty?

Jakiego rodzaju wody należy używać do parzenia herbaty?

Herbata jest drugim - po wodzie - najczęściej spożywanym napojem na świecie. Smak Twojego naparu zależy zarówno od wody, której użyjesz, jak i od rodzaju mieszanki. Dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik, aby pomóc Ci znaleźć najlepszy rodzaj wody, której możesz użyć do zaparzenia idealnej filiżanki herbaty.

Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że każda woda smakuje tak samo, istnieje wiele czynników, które zmieniają jej smak. Czynniki te obejmują źródło wody (źródlana, powierzchniowa, odsolona itp.), sposób jej uzdatniania, świeżość, a nawet rury. Jeśli chodzi o herbatę, istnieją specyficzne właściwości wody, które mogą wpływać na smak naparu. Jednym z takich czynników jest poziom pH. Idealnie, woda, której używasz do zaparzania herbaty, powinna mieć poziom pH bliski 7, co jest rozumiane jako neutralne. Ta o wyższym pH (woda alkaliczna/mineralna) sprawi, że smak Twojego naparu będzie matowy. Świeża woda jest dobrze natleniona, a to pomaga w wydobyciu smaku z zaparzanych mieszanek.

Szklany czajnik wypełniony wodą

Które rodzaje wody sprawdzą się najlepiej podczas zaparzania herbaty?

Woda z kranu

Chociaż jest to często najwygodniejsza opcja, może nie być najlepszym wyborem podczas parzenia herbaty. Dzieje się tak głównie ze względu na wysoką zawartość metali i chloru w wodzie wodociągowej. Może to całkowicie zniekształcić smak herbaty i zneutralizować wszystkie zawarte w niej składniki odżywcze.

   

Woda butelkowana

Trudno zdecydowanie polecić wodę butelkowaną do gotowania herbaty, ponieważ jej skład może być różny. Wiele rodzajów wody butelkowanej zawiera minerały, które mogą zniekształcić smak herbaty. Ponadto woda z butelek może nadać naparowi plastikowy smak.

   

Woda źródlana

Jeśli do zaparzenia herbaty chcesz używać wody butelkowanej, najlepszym wyborem będzie wysokiej jakości woda źródlana! Idealnie powinna mieć neutralny smak i wartość PH (około 7).

   

Woda filtrowana

Naszym zdaniem jest to najlepszy rodzaj wody, jakiego można użyć do zaparzenia herbaty! Jest ona zwykle przepuszczana przez system filtracji, aby zapewnić usunięcie wszystkich zanieczyszczeń. Pomaga to w zlikwidowaniu składników takich jak chlor, magnez i wapń z twardej wody.

   

Woda destylowana

Na pierwszy rzut oka woda destylowana może wydawać się świetną opcją do parzenia herbaty. Jest to jedna z najczystszych form wody, wolna od zanieczyszczeń. Ale zwykle jest płaska, przez co Twoja herbata będzie miała matowy smak.

   

Mamy nadzieję, że ten poradnik pomógł Ci rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tego, jakiego rodzaju wody użyć podczas parzenia herbaty. Należy pamiętać, że aby przygotować satysfakcjonującą filiżankę naparu, potrzebujesz odpowiedniej wody i dobrej herbaty. Upewnij się więc, że wybierasz mieszankę najwyższej jakości – taką, która zapewni Ci wspaniałe wrażenia smakowe!

   

Miłego warzenia!


Starszy post Nowszy post

zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją