Czy herbata cejlońska jest zdrowa?

Co sprawia, że ​​herbata cejlońska jest zdrowa?

Ogólnie wiadomo, że herbata działa korzystnie na organizm. Jednak czy wiesz, że istnieją pewne właściwości herbaty cejlońskiej, które mogą spotęgować ten efekt? Zanim jednak opowiemy Ci, jakie są te korzyści, uznaliśmy, że najpierw warto wyjaśnić pewne, bardzo powszechne nieporozumienie.

Herbata cejlońska to odrębny rodzaj herbaty?

Herbata cejlońska nie jest osobnym rodzajem herbaty, Cejlon jest regionem uprawy herbaty, w którym uprawiane są krzewy herbaty Camellia sinensis. Istnieją trzy główne rodzaje herbat cejlońskich: zielona, ​​czarna i biała. Każda z nich ma również swoje własne odmiany. Oznacza to, że istnieje na prawdę wiele herbat cejlońskich. Każdy rodzaj herbaty ma nieco inne zalety. Przeciwutleniacze w herbatach cejlońskich są jednym z głównych powodów ich korzyści zdrowotnych.

Oto pięć prozdrowotnych zalet herbaty cejlońskiej.

Herbata na zdrowe serce?

Herbaty cejlońskie zawierają wyższy poziom potasu w porównaniu z herbatami uprawianymi w innych regionach. Potas jest niezwykle ważny dla zdrowia organizmu, zwłaszcza serca, ponieważ rozluźnia żyły i tętnice, co obniża ciśnienie krwi i zmniejsza obciążenie serca. Oprócz tego niektóre aktywne składniki herbaty cejlońskiej mogą obniżać poziom złego cholesterolu. Ponadto katechiny, jedne ze składników zielonej herbaty cejlońskiej, mogą pomóc wzmocnić tętnice, jednocześnie zmniejszając ich twardnienie, aby zapobiec uszkodzeniom i zatykaniu.

Czy herbata może pomóc kontrolować i zapobiegać cukrzycy?

Herbata cejlońska może pomóc w kontrolowaniu cukrzycy, a także w jej zapobieganiu. W porównaniu z herbatą uprawianą w innych regionach zielona herbata cejlońska pomaga regulować poziom insuliny i cukru we krwi, co zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę. Ponadto pomaga osobom z cukrzycą uniknąć niebezpiecznych skoków i spadków cukru we krwi.

Filiżanka czarnej herbaty cejlońskiej Basilur

Czy herbata wspomaga odchudzanie?

Herbaty cejlońskie, podobnie jak inne herbaty na całym świecie, wspomagają proces odchudzania. Ekstrakt z zielonej herbaty cejlońskiej może pomóc w utracie wagi poprzez zmniejszenie ilości odkładanego się tłuszczu i zwiększenie jego rozkładu w organizmie. Co więcej, ogólnie herbata, w tym herbata cejlońska, może przyspieszyć metabolizm. Kiedy metabolizm wzrasta, ciało spala tłuszcz szybciej i wydajniej. Dlatego, nawet jeśli nie zmienisz swoich nawyków żywieniowych, Twoje ciało w naturalny sposób spali więcej tłuszczu. Również czarna herbata może wpływać na utratę wagi. Chociaż badania są dość nowe, to już wykazują, że niektóre aktywne składniki czarnej herbaty cejlońskiej wykazują właściwości wspomagające proces odchudzania.

Herbata poprawia funkcje poznawcze?

Chociaż badania nad wpływem herbaty na pracę mózgu są jeszcze w początkowej fazie, to już wykazały jej pozytywny wpływ. Niedawne badanie przeprowadzone przez naukowców z National University of Singapore (NUS) wykazało, że osoby regularnie pijące herbatę mają lepiej zorganizowane obszary mózgu – co wiąże się ze zdrowymi funkcjami poznawczymi – w porównaniu z osobami niepijącymi herbaty. Powyższe badania wykazały, że spożywanie herbaty jest korzystne dla zdrowia mózgu, a pozytywne efekty obejmują również poprawę nastroju.

Herbata czarna cejlońska w kubku z cytryną


Herbata cejlońska naprawdę potrafi zdziałać cuda dla zdrowia. Na początku nowego roku wielu z nas chce stać się zdrowszymi wersjami samych siebie, a jednym z najłatwiejszych sposobów na to jest włączenie filiżanki najlepszej cejlońskiej herbaty do codziennej rutyny.

Jeśli szukasz herbaty cejlońskiej dla siebie lub dla bliskiej osoby wybierz markę Basilur.


Starszy post Nowszy post

zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją