Które herbaty należą do klasyków marki Basilur?

Które herbaty należą do klasyków marki Basilur?

Choć wszystko, co robimy w Basilurze, napędzane jest innowacjami, klasyka zawsze zajmowała szczególne miejsce w naszej pracy. Właśnie dlatego nasza linia Specialty Classic to jedna z naszych najbardziej znanych herbat z kalejdoskopowymi, misternie zaprojektowanymi opakowaniami odzwierciedlającymi prawdziwą sztukę picia herbaty. Ta kolekcja zawiera sprawdzone mieszanki utworzone z herbat najwyższej jakości. Pozwól więc, że przeprowadzimy Cię przez nie i zapewnimy Ci prawdziwie autentyczne doznania

Jakie herbaty zawiera kolekcja Specialty Classics?

English Breakfast

Czarna herbata Basilur English Breakfast bez dodatków w puszce

English Breakfast  to niewątpliwie królowa wszystkich klasycznych herbat i jeden z najpopularniejszych naparów na całym świecie. Jest to pełna, bogata i mocna mieszanka czarnej herbaty, którą często podaje się z mlekiem i cukrem. Według przekazów historycznych wynaleziono ją w Edynburgu w XIX wieku i nazwano po prostu „herbatą śniadaniową”. Wiadomo, że za spopularyzowaniem tej mieszanki w całej Anglii stoi królowa Wiktoria, co z czasem doprowadziło do powstania nazwy „Angielskie śniadanie”.

Klasycznej filiżance English Breakfast często towarzyszy obfity posiłek składający się z kiełbasek, jajek, fasoli i tostów. Zatem jej głębokie nuty wzmacniają i uzupełniają smak posiłku. Ta czarna herbata stała się tradycją kultywowaną w celu przypomnienia wspaniałego angielskiego posiłku i niezwykłej epoki wiktoriańskiej. English Breakfast na bazie czystej herbaty cejlońskiej to celebracja angielskiego uroku w połączeniu z historycznym smakiem najlepszych herbat na świecie.

 

English Afternoon

Czarna herbata Basilur English Afternoon bez dodatków w puszce

English Afternoon to kolejna klasyczna herbata o wielkim znaczeniu historycznym. Uważa się, że została wprowadzona przez księżną Bedford, Annę Marię. Kobieta zawsze stawała się głodna około godziny czwartej. Z kolei w jej gospodarstwie domowym kolacja była serwowana dopiero po godzinie dwudziestej. Luka czasowa między lunchem a wieczornym posiłkiem była na tyle duża, że księżna postanowiła ją zapełnić. Pewnego dnia poprosiła, aby późnym popołudniem przyniesiono do jej pokoju tacę z herbatą, chlebem i masłem oraz ciasto. Później stało się to jej nawykiem, który zapoczątkował celebrowanie podwieczorków, w których brały udział stylowo ubrane kobiety spędzające czas na rozmowach i delektowaniu się popołudniową herbatą.

Ponieważ English Afternoon zazwyczaj pije się po południu w celu relaksu, ma ona lżejsze nuty w porównaniu do English Breakfast. Ma również łagodny, słodki smak i po zaparzeniu zyskuje pomarańczową barwę. Ze względu na porę dnia, w której się ją serwuje, podaje się z nią najczęściej kanapki z ogórkiem, bułeczki i ciasteczka petit fours, które stanowią rozkosz dla podniebienia.

 

Earl Grey

Czarna herbata Basilur Earl Grey z bergamotką w puszce

Być może zauważyłeś już pewną prawidłowość - wszystkie klasyczne herbaty mają jakąś historię. Earl Grey nie jest wyjątkiem. Według legend nazwano go na cześć hrabiego Charlesa Greya, który w XIX wieku był także premierem króla Wilhelma IV.

Przez lata wielu producentów i entuzjastów herbaty dodało własne akcenty do tego klasyka, a Basilur po raz kolejny napisał na nowo historię herbaty Earl Grey łączy wykwintny smak olejku bergamotowego ze słodkiej, cytrusowej pomarańczy z czystą herbatą cejlońską. Po zaparzeniu daje napar o gładkim aromacie i kojącym smaku. Herbata ma go znacznie więcej, jeżeli porównamy ją do innych, bardziej jednowymiarowych klasyków, takich jak English Breakfast.

 

Sencha

Zielona herbata Basilur Sencha bez dodatków w puszce

Jest to jeden z najpopularniejszych naparów w Japonii. Ponad 80% herbaty produkowanej w tym kraju to właśnie sencha. Jest ona symbolem, który wywodzi się z wielkiej historii Japonii.

Herbata ta znana jest z charakterystycznej, naturalnej i łagodnej słodyczy, a także z orzeźwiającego smaku przywodzącego na myśl wiosnę. Po zaparzeniu zmienia kolor na łagodny złotożółty, a jej smak łączy trawiaste nuty z tymi słodkimi. Pierwsze z nich wynikają z faktu, że Sencha zachowuje świeżość, ponieważ jest gotowana na parze, a nie smażona na patelni.

 

Darjeeling

Czarna herbata indyjska Basilur Darjeeling bez dodatków w puszce

Nazwa herbaty pochodzi od dystryktów Darjeeling lub Kalimpong w Bengalu Zachodnim. Jest uprawiana w otoczeniu himalajskich wiatrów i ma niepowtarzalny smak podobny do francuskich winogron. Smak ten i niezrównany aromat sprawiaja, że nazywana jestszampanem wśród herbat”. Darjeeling jest lżejszy i mniej cierpki niż większość herbat czarnych, a jego smak jest bardziej złożony niż większości herbat zielonych.


Starszy post Nowszy post

zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją