Jakie właściwości ma herbata rumiankowa?

Rumianek to zioło, które jest stosowane od wieków w celach leczniczych. Obecnie, znany jest głównie dzięki swoim właściwościom uspokajającym i łagodzącym. Te z kolei stoją za ogromną popularnością rumianku jako składnika wielu herbat i produktów do pielęgnacji skóry. Zioło daje napar o łagodnej, miodowej słodyczy, w którym wyczuwalne są nuty jabłka. Ale czy wiesz, że rumianek oferuje również korzyści zdrowotne?

W tym tekście przedstawimy liczne zalety rumianku i pokażemy Ci jak możesz go włączyć do codziennej rutyny, aby zagwarantować sobie dobre samopoczucie.

Jakie korzyści zdrowotne ma rumianek?

  • Rumianek jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym.
  • Herbata rumiankowa znana jest ze swoich właściwości relaksujących, co czyni ją idealnym lekarstwem na bezsenność i zaburzenia lękowe.
  • Rumianek zawiera flawonoidy, które działają przeciwutleniająco na organizm.
  • Ma właściwości antybakteryjne, dzięki czemu jest pomocny w leczeniu ran i zapobieganiu infekcjom.

Jakie zalety rumianku zostały potwierdzone przez badania naukowe?

Ekstrakt z rumianku jest skuteczny w zwalczaniu kilku typów bakterii skórnych. Ponadto, jak wykazało badanie opublikowane przez Narodowe Centrum Informacji Biotechnologicznej, zioło poprawia jakość snu. Z kolei badanie – z próbą losową i kontrolną - przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Pensylwanii wykazało, że uczestnicy, którzy spożywali rumiankowy napar, doświadczyli zmniejszenia objawów depresji i polepszenia jakości snu. Pozostali uczestnicy przyjmowali placebo. Herbata rumiankowa może również wywoływać senność, ponieważ zawiera apigeninę, czyli związek, który wiąże się z receptorami mózgowymi i który ma działanie uspokajające.

Herbata rumiankowa z dodatkiem kostek lodów i kwiatów

Podsumowując, włączenie rumianku do pielęgnacji skóry i diety może zapewnić liczne korzyści zdrowotne dla naszych organizmów, które – co ważne – są poparte badaniami naukowymi. Jego właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwutleniające sprawiają, że jest to cenny składnik wywołujący dobre samopoczucie zarówno fizyczne jak i psychiczne.

       

Dlaczego więc nie skorzystać z tej niezwykłej rośliny już dziś? Zaopatrz się w rumianek i przekonaj się na własnej skórze o jego wielu zaletach. Pamiętaj, że w sytuacjach stresowych i niespokojnych, możesz sięgnąć po ten cudowny napar, który otuli Twój organizm uspokajającym działaniem.

         

Patrząc na te wszystkie aspekty, możemy śmiało stwierdzić, że rumianek jest dla nas darem natury!

Rumianek marki Basilur występuje w dwóch odsłonach:

  • Suszonych kwiatów rumianku.
Herbata Basilur Chamomile w postaci suszonych kwiatów rumianku
  • Kopertowanych saszetek, które na długo zachowują świeżość i aromat.

Herbata rumiankowa Basilur Chamomile w saszetkach


Starszy post Nowszy post

zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją