Biodegradowalne torebki bez mikroplastiku i zszywek!

Regularne picie herbaty niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych dla ludzkiego organizmu. Jest to znany i powszechny fakt, jednak nie każdy wie, że niektóre marki herbat – w tym marka Basilur - oferują w pełni ekologiczne i biodegradowalne torebki. A więc, gdy pijemy herbatę nie tylko doznajemy wyjątkowych walorów smakowych, ale przede wszystkim dbamy o nasze zdrowie i o otaczające nas środowisko.

Biodegradowalny, co to oznacza?

Biodegradacja to rozkład związków organicznych na proste związki nieorganiczne. Do tego procesu, poza organizmami żywymi, przyczyniają się także czynniki naturalne, a więc światło słoneczne, tlen, powietrze i woda. Rozumiemy przez to, że gdy torebki herbaty ulegną procesowi rozkładu, nie pozostawią po sobie niczego poza biomasą, wodą, CO2 oraz naturalnie występującymi minerałami. Co za tym idzie, można stwierdzić, że biodegradowalne torebki są w pełni ekologiczne i bezpieczne dla środowiska.

Z czego wykonane są torebki herbat Basilur?

Torebki herbaty wykonane są z certyfikowanego papieru Terranova Papers spełniającego normy ISO 9001 i ISO 14001. Papier ten wytwarzany jest z pulp z drewna twardego oraz drewna z drzew iglastych, jak również włókien manili (Abaki) z banana manilskiego. Nowoczesna technologia umożliwiła wyzbycie się całkowicie polimerów syntetycznych i zastąpienie ich biopolimerem pochodzącym w całości z ekstraktów cukru z roślin uprawianych corocznie (kukurydzy).

O ekologiczności torebek świadczy również fakt, że nie zawierają one metalowych zszywek i mikroplastiku.

Oznaczenie, które informuje, że torebki herbaty nie zawierają mikroplastiku i zszywek.

Jakie certyfikaty posiadają torebki herbat Basilur?

FSC CONTROLLED WOOD oznacza, że papier, z którego wytworzone są torebki spełnia 5 kryteriów Drewna Kontrolowanego FSC. Drewno kontrolowane oznacza, że takie drewno pozyskuje się w sposób legalny, z drzew, które nie zostały genetycznie zmodyfikowane, a także że drewno to nie pochodzi z obszarów cennych przyrodniczo oraz społecznie.

Certyfikat FSC Controlled Wood

Papier torebek oznaczony został atestem OK COMPOST INDUSTRIAL. Produkt z takim certyfikatem stanowi informację dla kupujących, że nie posiada on metali ciężkich, jest biodegradowalny i że można go wrzucać do kompostownika.

Certyfikat OK Compost Industrial

Certyfikat HALAL stanowi gwarancję, że produkty są wytwarzane zgodnie z normami prawa islamskiego. A więc potwierdza on zgodność z wymaganiami dotyczącymi produkcji, pakowania i przechowywania towarów w kulturze muzułmańskiej. Zgodnie z wytycznymi nie mogą one zawierać alkoholu lub niedozwolonych składników t.j. wieprzowina, czy krew zwierząt.

Certyfikat Halal

Nasze propozycje herbat Basilur z biodegradowalnymi torebkami:

Frosty Afternoon

Czarna herbata Basilur Frosty Afternoon z marakują i pomarańczą.

Ceylon Premium

Czarna herbata klasyczna Basilur Ceylon Premium bez dodatków.

Cream Fantasy

Zielona herbata Basilur Cream Fantasy z truskawką i wanilią.

Starszy post Nowszy post

zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją